Emisiunea Drumurile Noastre B1 TV. Când urmează stația Drumul Taberei, întrebare de baraj pentru Guvernul condus de premierul Ludovic Orban
Când urmează stația Drumul Taberei, întrebare de baraj pentru Guvernul păstorit de premierul Ludovic Orban.
După opt ani de la începerea lucrărilor, dintre care cinci sunt întârzieri, premierul Ludovic Orban, ministrul Transporturilor, Lucian Bode, oficialii Metrorex și din Ministerul Transporturilor au dat o tură, de probă, cu metroul pe relația Eroilor-Drumul Taberei.
Conform promisiunilor oficialilor guvernamentali, mâine, 30 iunie, bucureștenii ar fi trebuit să aibă la dispoziție metroul Eroilor-Drumul Taberei.
Ministrul Transporturilor, Lucian Bode s-a ferit să spună când vom circula cu metroul în Drumul Taberei, în schimb le-a cerut scuze bucureștenilor pentru întârzierile apărute în procesul de construcție a metroului din Drumul Taberei și în numele celor 17 miniștri responsabili pentru finalizarea magistralei. Detalii in emisiunea Drumurile Noastre
Invitati
Gabriel Mutu, primarul Sectorului 6
Lucian Iliescu, senator PMP

