LEGE-Repartitoarele nu vor mai fi obligatorii

Senatorul USR Cristian Bordei a declarat, miercuri, pe B1 TV, la „News Pass” cu Laura Chiriac, că Senatul urmează să adopte o lege în care a fost introdus un amendament ce prevede prorogarea datei limită pentru instalarea repartitoarelor de căldură.

Camera decizională, spune el, este Camera Deputaților, „dar nu cred că vor fi probleme și amendamentul va rămâne”. „Vă pot da un breaking news pe acest subiect. Chiar ieri am avut Comisia de energie a Senatului și am avut o lege referitoare la eficiența energetică, unde a fost introdus un amendament asumat de întreaga comisie prin care urmează să se proroge cu încă un an data limită pentru instalarea repartitoarelor, deci vorbim de luna decembrie 2023”, a declarat senatorul USR.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

artifex