Președintele Nicușor Dan, prima baie de mulțime
Președintele Nicușor Dan a fost prezent la ceremonia de absolvire de la Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza”, ocazie cu care șeful statului a stat de vorbă cu proaspeții absolvenți și cu rudele acestora.
În cadrul ceremoniei, absolvenții promoției 2025 – „Mihai Viteazul” au primit gradul de sublocotenent / subinspector de poliție. Nicușor Dan le-a strâns mâna oamenilor și s-a îmbrățișat cu o tânără în uniformă.
Un scurt dialog a avut loc între șeful statului și o femeie în vârstă.
„Acum că v-am văzut, nu mai îmbătrânesc. Sa ne dați pensia înapoi, că ne-au luat-o. Dar tot mi-e drag de dumneavoastră”, a spus pensionara.

