Selecţionerul României, Guillermo Hernandez, a devenit și noul antrenor al vicecampioanei Volei Alba Blaj
Selecţionerul României, Guillermo Naranjo Hernandez, a fost anunţat în prima zi a anului noul antrenor al vicecampioanei Volei Alba Blaj.
Venit de la Galatasaray, Hernandez susţine astăzi primul antrenament, însă numirea sa a produs şi o altă schimbare în Divizia A: plecarea antrenorului CSM Bucureşti, Alberto Bigarelli, chiar la Galatasaray, conform news.ro. CSM Bucureşti nu a anunţat oficial plecarea lui Bigarelli şi, implicit, nici detalii despre numirea unui alt antrenor.
Veste numirii lui Bigarelli la Galata a luat prin surprindere lumea voleiului european. În vârstă de 44 de ani, tehnicianul italian a bifat ca experienţă contractul de la Bergamo, în sezonul trecut, încheiat pe locul 12, urmat de semnarea cu CSM Bucureşti în toamna lui 2024.

