Nicușor Dan, despre termoficarea în Capitală: Iarna asta o să fie mai bine decât iarna trecută
Primarul general al Capitalei Nicuşor Dan a afirmat că s-au făcut lucrări la reţeaua de termoficare din oraş, iar ”iarna asta o să fie mai bine decât iarna trecută”.
”În mandatul trecut, media a fost cam de 15 – 17 km pe an. Noi am făcut în 2021 28 – vorbesc de reţeaua principală – în 2022 am făcut 32, iar anul acesta o să facem 50. Ne-am dus exact acolo unde am ştiut că sunt problemele cele mai sensibile. Deci iarna asta o să fie mai bine decât iarna trecută”, a declarat, joi seară, la B1 TV, Nicuşor Dan.

