PSD îl critică pe Bolojan: „România are nevoie de investiții și drumuri de mare viteză”

PSD susține că România are nevoie de investiții și investitori pentru dezvoltare și crearea de locuri de muncă și îl critică pe premierul interimar Ilie Bolojan, acuzându-l că se bazează pe „munca făcută de alții”.

Într-o postare pe pagina de Facebook, formațiunea politică îl critică pe premierul interimar Ilie Bolojan, susținând că acesta ”pare să fi găsit, în sfârșit, o reformă care funcționează: munca făcută de alții”.

”Ziua 114 de guvern interimar. Prim-ministrul demis pare să fi găsit, în sfârșit, o reformă care funcționează: munca făcută de alții. Azi, trece la realizări 47,1 km din Autostrada Moldovei. Kilometrii de autostrăzi nu au nume propriu, domnul Bolojan! În loc să vă lăudați cu munca altora, mai bine v-ați îmbrățișa eșecurile pe persoană fizică. Românii au nevoie de un guvern cu puteri depline. România are nevoie de investiții și investitori. Iar românii au nevoie de drumuri de mare viteză care generează locuri de muncă”, se precizează în postarea PSD.

Premierul interimar Ilie Bolojan a anunțat, joi seara, pe aceeași pagină de socializare, că, începând din 31 august, încă 47 de kilometri din Autostrada Moldovei vor intra în trafic, între Adjud și Bacău, astfel că vor fi în total aproximativ 242 de kilometri de autostradă deschiși circulației dintre cei 319 ai A7.

Sursa: Agerpres

artifex