Ponta: Iohannis era un jucător de golf foarte slab. Nu juca nimeni cu el

Foto: facebook.com/victor.ponta

Fostul președine, Klaus Iohannis, era un jucător foarte slab de golf, care obișnuia să joace singur sau cu prietenul său, care deținea terenul din Pianu, a declarat Victor Ponta, și el jucător de golf, la interviurile G4Media.ro.

Candidatul independent a spus despre sine că este un jucător ”bunicel”. ” Sunt un jucător destul de bun pentru că sunt ambițios și am avut timp. Acum, dacă nu mai am timp, probabil că ranking-ul meu va scădea foarte tare. N-am mai apucat să joc golf decât o dată”, a afirmat Ponta. Candidatul independent a mai spus că golful l-a ajutat să ajungă la Mar-A-Lago, reședința din Florida a președintelui american, Donald Trump.

„E pasiunea de bătrânețe. Am fost baschetbalist atâția ani, foarte mulți ani. Am fost pilot și copilot de raliu, după cum se știe foarte bine. Și după ce am crescut și în vârstă și în greutate, am ajuns la sportul de maturitate, la care nu mă accidentez, dar care m-a ajutat foarte mult, golful, pentru networking, pentru cunoștințe, în special în străinătate. Da, și în România, uite, absolut din întâmplare, datorită golfului am ajuns și la Mar-a- Lago”.

detalii pe g4media.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

artifex