Rareș Bogdan anunță dispariția PSD
Liderul PNL Rareș Bogdan comentează acid pe pagina sa de socializare evoluțiile din partidul aflat la guvernare”
„… PSD riscă să dispară. Urmează trei rânduri de alegeri pe care le va pierde. Nu vor mai fi aleși nici la șefia unei asociații de locatari. Când politizezi totul și numești slugi peste tot, când îți bați joc de români și le spui „golani”, „derbedei” și „vagabonzi” celor care te critică, când îi tratezi pe pensionari ca pe niște nerozi, când îi jignești pe tineri, când umilești milioane de români care de disperare au plecat din țară, când dai legi pentru a scăpa de dosare, când gazezi populația și o ameninți cu dosare penale dacă ți se opune nu ai decât un destin: pulberea.
Faceți mai bine poze cu scaunele pe care dormiți, căci într-un fel sau altul, rămâneți fără ele”

