Împușcături în orașul Lupeni: patru răniți și atacatorul reținut de poliție
Foto: facebook.com/www.politiaromana.ro
Un bărbat care ar fi tras cu o armă asupra unui autoturism, rănind patru persoane, în Lupeni, a fost prins duminică la câteva ore după incident. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Hunedoara, suspectul a fost dus la audieri la Poliția Lupeni, în timp ce victimele au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
Patru victime au fost transportate la spital, duminică după-amiază, după ce un bărbat ar fi tras cu o armă spre mai multe persoane, în municipiul Lupeni.
La fața locului au intervenit de urgență echipaje ale poliției, SMURD și alte structuri care au contribuit la securizarea zonei.
„S-a intervenit cu două ambulanțe SMURD și cu o autospecială pentru transport personal și victime multiple. Din primele verificări, patru victime au fost transportate la spital”, arăta IPJ Hunedoara, după primele informații.
Imaginile difuzate de la fața locului pe rețelele de socializare arată că bărbatul ar fi tras cu o armă cu glonț, într-o mașină în care s-ar fi aflat victimele.
Sursa: Agerpres

