Accident grav în Mehedinți: Microbuz căzut în Dunăre, scafandrii au găsit o victimă
Foto: ISU Mehedinți
Un microbuz a căzut în Dunăre, luni după-amiază, după ce s-a ciocnit cu un alt autovehicul, pe DN6, pe un viaduct, în judeţul Mehedinţi.
Microbuzul se deplasa spre Orșova, s-a lovit de un autoturism și a picat în Dunăre, la o adâncime de aproximativ 10 metri. Conducătorul primului autoturism a fost transportat la spital, conștient.
Scafandrii care intervin pentru scoaterea microbuzului răsturnat în Dunăre, în judeţul Mehedinţi, în urma unui accident rutier pe drumul naţional DN 6, au reuşit să identifice autovehiculul şi o victimă.
Conform ISU Mehedinți, este vorba de un accident rutier cu un microbuz implicat pe DE 70 – DN 6, în zona Viaductului Iloviţa, în judeţul Mehedinţi. Nu se știe încă dacă erau și alți oameni în el, în afară de șofer.
Sursa: https://tvrinfo.ro

