Guvernul aprobă o investiţie de 840 de milioane de lei pentru dezvoltarea infrastructurii rutiere între Buşteni şi Azuga
Guvernul va aproba, miercuri, o investiţie de 840 de milioane de lei pentru dezvoltarea infrastructurii rutiere între Buşteni şi Azuga, a anunţat prim-ministrul Nicolae Ciucă.
Astăzi vom lua o decizie şi vom aproba o hotărâre în ceea ce priveşte derularea proiectului pe infrastructura de transport Buşteni – Azuga. Este un proiect în valoare de 840 de milioane de lei”, a declarat Nicolae Ciucă în cadrul şedinţei de guvern.
Totodată, a menţionat el, va fi aprobată şi o investiţie de aproximativ 200 de milioane de lei pentru construirea unui pod peste râul Prut, la Ungheni. AGERPRES

