Lista foștilor miniștri ai Justiției

Presshouse.ro vă prezintă lista miniștrilor de Justiție împreună cu datele de preluare a mandatului din ultimii 19 ani. 16 de miniștri ai Justiției în 19 ani au contribuit la reforma justiției.

Tudorel TOADER 23 februarie 2017 – prezent
Ana BIRCHALL 10 februarie 2017 – 23 februarie 2017 (interimar)
Florin IORDACHE 05 ianuarie 2017 – 10 februarie 2017
Raluca PRUNĂ 17 noiembrie 2015 – 05 ianuarie 2017
Robert CAZANCIUC 15 aprilie 2013 – 17 noiembrie 2015
Victor – Viorel PONTA 28 martie 2013 – 15 aprilie 2013 ( interimar)
Mona Maria PIVNICERU 23 august 2012 – 28 martie 2013
Victor – Viorel PONTA 7 august 2012 – 23 august 2012 (interimar)
Titus CORLĂȚEAN 8 mai 2012 – 7 august 2012
Cătălin Marian PREDOIU 29 februarie 2008 – 8 mai 2012
Teodor MELESCANU 15 ianuarie 2008 – 29 februarie 2008 (interimar)
Tudor CHIUARIU 5 aprilie 2007 – 15 ianuarie 2008
Monica MACOVEI 29 decembrie 2004 – 5 aprilie 2007
Cristian DIACONESCU 10 martie 2004 – 29 decembrie 2004
Rodica STĂNOIU 28 decembrie 2000 – 10 martie 2004
Valeriu STOICA 12 decembrie 1996 – 28 decembrie 2000

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *