Oficialii ambasadei Rusiei în România au participat la sărbătorirea aniversării Unirii Principatelor

La invitația Președintelui Consiliului Judeţean Vrancea Marian Oprişan, ambasadorul Rusiei Valeri Kuzmin a vizitat orașul Focșani și a participat la sărbătorile dedicate celei de-a 160-a aniversări a Unirii Principatelor Române.

Programul evenimentului a fost format din parada militară, reconstrucția istorică, discursul președintelui Senatului României Călin Popescu-Tăriceanu și al Președintelui Consiliului Județean Vrancea Marian Oprișan. La sfârșitul manifestării toți cei prezenți au dansat, ținându-se de mâini, Hora Unirii simbolică.
La eveniment au participat un număr de oficiali români și reprezentanți ai corpului diplomatic.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

artifex